b_290_190_16777215_00_images_ruzne_hs_perex.JPGOd pondělí 2. března do úterý 31. března hostí kavárna Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) výstavu kreseb  Hynka Šnajdra.

Výstava Příběhy zpod kořenů byla zahájena vernisáží, ze které vám přinášíme několik fotografií, jejichž autorem je Danie Schulz. Úvodní slovo pronesla spoluorganizátorka výstavy a učitelka našeho gymnázia Hana Pokorná. Vernisáž svého spolužáka doplnily hudebním vystoupením studentky našeho gymnázia Dorotka  Samková  a Benedikta Juráňová pod vedením Veroniky Rajtr Pavlové.

Šternberský rodák studuje v Olomouci třetí ročník CGNŘ. Od roku 2006 pravidelně navštěvuje Základní uměleckou školu Miloslava Stibora, kde se naučil základním výtvarným technikám, kresbě, malbě, stejně jako znalostem anatomie a perspektivy. 

V jeho obrazech se často objevují motivy fantaskních bytostí a světů, stejně tak jako charaktery z příběhů, které píše. Jeho největší inspirací jsou nejen sny a představy, ale i příroda, hudba a knihy. Autor je také členem neformální umělecké skupiny Talentovaní Umělci, která podporuje amatérské a začínající umělce. 

 

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP