b_290_190_16777215_00_images_ruzne_Eva.jpgNa celostátní přehlídku postupuje i práce Anny Sedláčkové, budeme mít tedy hned dvě želízka v ohni.

Gratulujeme letošní maturantce Evě Zdráhalové, která i přes pŕípravy na "zkoušku z dospělosti" reprezentovala naši školu v krajském kole SOČ v oboru filozofie, kde získala první místo s prací o prostějovském pedagogovi a historikovi Bohuslavu Eliášovi.

Doktor Eliáš  byl prvnim promovaným doktorandem na Univerzitě Palackého a asistentem rektora J.L. Fischera. Jeho filozofická a vědecká kariéra byla násilně přetržena politickými čistkami po únoru 1948. Eva Zdráhalová vytvořila první soubornou práci o jeho životě a díle s velkým důrazem na rozbor jeho filozofické práce, kterým dokázala, že doktor Eliáš měl skutečný potenciál stát se vysokoškolským učitelem a významným filozofem.

Spolu s ní postupuje do celostátní přehlídky 38. ročníku SOČ v Hradci Králové také Anička Sedláčková ze 3.B, která získala krásné druhé místo v oboru historie s prací Internace řádových sester, v níž se věnuje perzekuci ženských církevních řádů v 50. letech. Obě práce vznikly rozšířením ročníkových prací pod odborným vedením PhDr. Hany Pokorné, vyučující historie a základů společenských věd. 

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP