b_290_190_16777215_00_images_ruzne_Legie.JPGDva týmy ve dou různých soutěžích postupují do republikového finále.

Na konci dubna proběhla v LC Proud Olomouc soutěž družstev s názvem Legie. Tohoto klání družstev se účastnila také skupinka pěti mladých mužů z 2. ročníku čtyřletého gymnázia.

Při vyhlašování jsme doufali, že se umístíme alespoň do pátého místa. Když nás nevyhlásili ani na třetí příčce, naše radost byla obrovská. První dva týmy totiž postupovaly do celostátního kola této soutěže konané v Praze. Ve finále jsme si odnášeli pohár a diplom za první místo. Porazili jsme všech osm soupeřů a s úsměvem na rtech se smáli prvotní myšlence, tedy že soutěž jdeme letos jenom zkusit.

V úterý desátého května jsme pak na stejném místě bojovali s žáky 4. D v soutěži Battelfield. Třída utvořila dvě družstva první s názvem Pacifisti ve složení Danča Kochová, Dany Dočkalová, Kačka Hanková, Filda Horák a Peťa Blaha, druhá skupina 4 divize ve složení Marťa Nemravová, Aďa, Králíčková, Majda Krátká, Zdeňa Pazdera, Adam Melzer a Matěj Jedlička. Obě družstva bojovala velice dobře a získala vysoký počet bodů.

Z šestnácti soutěžících týmů skončila 4 divize na konečném čtvrtém místě a Pacifisti na pěkném druhém místě, což pro Pacifisty znamená, že postupují do Prahy na republikové finále!

Vendula Šebečková

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP