Těžko uvěřitelné a o to radostnější. Kluci dokázali pokračovat v tradici a po sedmé dosáhli v republikovém finále Corny SŠP v atletice na zlato. 

b_290_190_16777215_00_images_ruzne_IMG_3110.JPG

Překonali přitom bájnou hranici deseti tisíc o čtyři body. Pouze čtyřikrát v dvaatřicetileté historii soutěže byla tato hranice pokořena – vždy Církevním gymnáziem Německého řádu!

Závod tentokrát nebyl vůbec lehký a jednoznačný a tým ve složení Tomáš Koudela, Jakub Ryšavý, Adam Klapil, Filip Žák, Petr Mikuláček, Jan Kocourek, Theodore Dluhy-Smith, Filip Herynek, Ondřej Havlíček, Tomáš Mráček a Ondřej Martinek tvrdě bojoval v každé disciplíně především s hochy z Mendelova gymnázia Opava. Nakonec se ale podařilo…

Dokázali jsme, že jsme stále středoškolskou atletickou velmocí. Počítejte s námi: Sedm zlatých, čtyři stříbrné a dvě bronzové – medailová sbírka naší školy v tuto chvíli čítá šťastných třináct kovů. Z toho osm v nepřetržitém sledu! Tím jsme ojedinělí a asi na dlouho nepřekonatelní.

Otevírá se velká výzva pro příští rok. Kdo ponese tradici dál…?

Všem, kteří se na cestě k úspěchu podíleli, ať v okresním, krajském či republikovém finále, patří poděkování a pochvala. 

Aleš Prudil

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP