Studentce třídy 4. D našeho gymnázia Alžbětě Prekové uveřejnila MF DNES krátký článek, Bětka v něm uvažovala nad budoucností instituce manželství. Reprezejtuje tak naše gymnázium v akci Studenti píší noviny, inspirovalo ji téma Moderní svět roku 2050.

b_290_190_16777215_00_images_ruzne_studenti_p_noviny.jpg

Svatba? Co to je? Budeme se ptát za padesát let

Mezilidské vztahy se dnes bohužel posunuly až na hranici lidské chápavosti. Všude se dočítám, že už víc jak padesát procent manželství se rozvádí a nevydrží už ani každé druhé. Procento rozvedených párů stoupá a počet svateb klesá.

Tudíž v roce 2050 už možná nebudeme pojem svatba vůbec znát. Nebudeme vědět, co prožívaly nevěsty před svatbou a jakými krásnými okamžiky plnily volný čas na svatební cestě. Ne! V roce 2050 pro nás bude slovo svatba zastaralé, doslova historismus.

Na tento přístup nulové komunikace a neochoty domluvit se doplácí hlavně děti. Český národ vymírá a to jen proto, že lidé upřednostňují kariéru před manželstvím a dětmi. Ale to jsme v této době. Za čtyřicet let může být všechno jinak. Naši zemi zaplaví malí lidé z východu. Budou se zde přiživovat na našem skvělém pivě a víně, sní nám všechno ovoce a náš vynikající česnek nahradí tím svým – čínským. Proto bychom neměli dávat přednost kariéře před dětmi, protože kariéru můžeme vybudovat i ve čtyřiceti, možná i později. Ale děti? Ty můžete mít jen do určitého věku. Proto neotálejte, a dokud můžete, neváhejte a nenechte vymřít český národ. Naše budoucnost je pouze a jen v našich rukách.

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP