Ve dnech 17. – 24. dubna 2012 se 32 studentů vyššího i nižšího gymnázia pod vedením pedagogů Zdeňky Müllerové, Jitky Klodnerové a Lucie Pokorné zúčastnilo poznávacího zájezdu do Paříže a Londýna.

b_290_190_16777215_00_images_ruzne_img_5004.jpg

Účastníci zájezdu si nejdříve prohlédli památky Paříže, především Eiffelovu věž, Champs Elyseés, Louvre, Notre Dam, Moulin Rouge, Sacre Coeur. Během přejezdu do Londýna pak následovaly útesy a hrad v Doveru, katedrála v Canterbury a zámek Leeds Castle s rozlehlými zahradami a bludištěm.

V Londýně jsme navštívili Westminster Abbey, Houses of Parliament, vychutnali si jízdu na London Eye, prohlédli si válečný kabinet Winstona Churchilla, Buckingham Palace, trafalgar Square, Piccadilly Circus, Tower, The Tower Bridge, The Tate Gallery, St. Paul´s Cathedral, Millenium Bridge. Někteří si užili nakupování na Oxford Street, někteří se „šli bát“ do London Dungeon. Na závěr účastníky čekala projížďka lodí po Temži, zakončená prohlídkou Greenwiche.

Ze setkání, které se konalo po návratu, a kde si studenti sdělili zážitky a vyměnili fotky, bylo patrné, že zájezd se líbil, a že už teď se těší na další. 

Mgr. Zdeňka Müllerová

Fotky ze zájezdu si můžete prohlédnout ZDE.

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP