Rozveselit domov důchodců, pohrabat listí a nakonec si vydražit svého oblíbeného učitele, s vědomím, že výtěžek půjde na charitu. To byl letošní týden dobrých skutků.

b_290_190_16777215_00_images_ruzne_p1010498.jpg

19. listopadu slaví svátek Alžběta , patronka Německého řádu, a pro nás to neznamená nic jiného než, že se opět po roce chystá týden dobrý skutků. Tedy týden, kdy studenti i učitelé našeho gymnázia vyráží mimo školu potěšit a pomoci lidem, kteří to nejvíce potřebují.

Týden začal hned v pondělí slavnostně - školní mší v chrámu svatého  Mořice. To nejdůležitější se pak odehrálo ve čtvrtek, kdy jsme se rozdělili do několika skupin a odjeli do sociálních zařízení i dalších míst, kde je potřeba pomáhat. Navštívili jsme například domov důchodců v Července či Náměšti na Hané, školu pro autistické děti v Olomouci na ulici Blanická nebo pomohli při úklidu Hlušovic.

„Studenti vyráběli ozdoby na vánoční stánek, zdobili narozeninový dort a hráli si s dětmi, tudíž poznali, jaké to je se starat o takové dítě. Hynek Šnajdr z 1. B školce věnoval nádherné obrázky, které sám namaloval. S největší pravděpodobností budou obrázky vydraženy a na konto školy tak přibudou nějaké penízky,“ popsala návštěvu na Blanické paní učitelka Hana Pokorná

A když už jsme u pomoci finanční, zlatým hřebem se v pátek stala dražba našich učitelů, kterých se dobrovolně přihlásilo hned čtrnáct, včetně pana ředitele. Studenti, kteří si své oblíbence vydražili, byli těmito učiteli pozváni do cukrárny, kavárny či pizzerie na nějakou tu dobrotu. Veškerý výtěžek z dražby a dobročinného bazaru, který se bezprostředně po dražbě konal ve všech třídách, putoval na konto adventních koncertů. Celkem se na celé akci podařilo vybrat téměř 10 000 Kč, které poslouží dobré věci.

Kristýna Kučerová, 4.B

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP