b_290_190_16777215_00_images_ruzne_mala_kopana-1.jpgVzhledem k plnění školních či fotbalových povinností, k nimž se přidala i zranění, bylo nominováno pouze šest žáků naší školy.

Tým v sestavě Martin Diblík, Jiří Dostál, Lukáš Hrabálek, Martin Němec, Erik Smítal, a Alexandr Stejskal se ve skupině utkal s BiGy Ostrava, KG Třebíč a Piekary Ślaski. Ve všech utkáních předvedli naši svěřenci výkon hodný šampiona turnaje. Díky plnění pokynů, hernímu entuziazmu, individuálnímu i týmovému výkonu jsme naše soupeře porazili. Po výsledcích 4:0, 6:0 a 7:0 jsme z prvního místa postoupili ze skupiny.

V semifinále nás čekali fotbalisté z BiGy Brno. I přes herní převahu a fotbalové kvality, jež byla na naší straně, nás stálo utkání spousty sil, neboť neproměňování příležitostí zbytečně zdramatizovalo utkání. To jsme nakonec zvládli díky vstřelenému gólu pouhé dvě minuty před koncem. V závěru utkání nás soupeř kvůli úbytku sil zatlačil k naší brance, ale díky výborně chytajícímu Martinu Němcovi a obětavosti obránců jsme branku neobdrželi a vyhráli utkání 1:0.

Finále se odehrálo proti domácímu týmu AG Kroměříž. Po neproměnění dvou šancí na začátku utkání jsme si při rohovém kopu nepohlídali soupeře a inkasovali první branku v turnaji. Na našich fotbalistech byla vidět znatelná únava, která se projevovala i v nepřesnostech přihrávek a pomalejších pohybech. Více odpočinutý soupeř nás přehrál a zvítězil 0:3.

Na turnaji hraném v tropickém počasí jsme odehráli o utkání navíc a to pouze s jedním hráčem na střídání. I přesto předvedli naši hráči fotbalovou kvalitu a touhu zvítězit. S celkovým skóre 18:3 i přes prohrané finále sklidili obrovské uznání soupeřů i pořadatelů. To si těchto ,,šest statečných‘‘ zasloužilo a stalo se alespoň ,,morálními‘‘ vítězi. 

Viktor Pilarčík

 

Classis - kompletní studijní agenda Dům dětí a mládeže CGNR Německý řád nfehLMS

Fakultní škola

logo UP
FaF UK
logo UP