Arakiáda 2022

Soutěž první pomoci prověřila víc než jen znalosti

Arakiáda - Mladý posluchovský záchranář - je soutěž týmů v záchranářských dovednostech. I letošní ročník prověřil znalosti a dovednosti soutěžících akční, zážitkovou formou. Naši školu reprezentoval tým žáků ze 4.D: Jiří Bartoš, Tomáš Palucha a Vojtěch Staněk. 

"I přes všechnu přípravu (mimo jiné skvěle zvládnutou s paní uč. Vlhovou) jsme si zprvu vůbec nedokázali představit, do čeho jdeme, jelikož stanoviště měla být, a také byla připravena opravdu realisticky - podle paní učitelky „tak, že víc už to nejde”. Že to nebude sranda, jsme však pochopili hned při první simulované situaci. Už u ní jsme všichni cítili, že musíme okamžitě pomoct: jenže čím - kde a jak začít? Postupně jsme si však zvykli a učili se - díky ochotným záchranářům a všem dobrovolníkům, kteří nám byli schopni zprostředkovat velmi důležitou zkušenost, kterou ale, jak doufáme, nikdy nebude třeba použít," shrnul zážitky ze soutěže Vojta Staněk. 

V náročné soutěži náš tým sice na první příčky nedosáhl, ale ukázal, že zásadám první pomoci rozumí a umí reagovat s chladnou hlavou. A hlavně, že z prožitých situací umí vytěžit nové poznatky a cenné zkušenosti. A to je víc než dobrá reprezentace! Děkujeme!!!