Co o nás říkají naši absolventi

Adam Novák

Adam Novák

Absolvoval v roce 2018, studuje obor profesionální pilot na Žilinské univerzitě.

Když se podívám zpět na ty čtyři roky, které jsem strávil na CGNŘ, nevybavím si ani jeden moment, kdybych nebyl rád, že jsem se rozhodl pro tuto školu. Asi to teď zní neuvěřitelně, ale je to tak. Počínaje úžasným učitelským sborem, přes nádherné prostředí školy, až po své spolužáky, mezi nimiž jsem našel spoustu přátel na celý život. Výsledkem této kombinace pro mě byla dlouhá rada neuvěřitelných zkušenosti a zážitků, které jsem získal, ať už z prostředí školní lavice (ano i tam vás čeká na téhle škole hodně neobvyklých zkušeností), nebo na školních výletech.
 

Andrea Havranová

Andrea Havranová

Absolvovala v roce 2018, studuje obor právo na Právnické fakultě Univerzity Palackého

Na studium na CGNR vzpomínám moc ráda. I přes to, že jsem si to po čas studia neuvědomovala a mnohdy na všechno jen nadávala, hned bych se zpětně vrátila. Vysokoškolský systém je úplně jiný než ten na střední škole a většina věcí funguje opravdu odlišně, i když třeba na zkouškové jsem byla připravená už z gymnázia. Tím nechci říct, že by se mi na vysoké škole nelíbilo, ale současným studentům střední školy bych poradila si ta léta užit na maximum.
 

Jan Kaczmarczyk

Jan Kaczmarczyk

Absolvoval v roce 2018, studuje korejštinu pro hospodářskou praxi na Filozofické fakultě Univerzity Palackého

Těch 8 let na gymnáziu pro mě bylo opravdu nezapomenutelných. Když to řeknu filozoficky "Jednou nahoře, jednou dole". Při vzpomínce na ty staré dobré časy se musím usmívat. V té době jsem oproti dnešku neměl žádné starosti. Ale nejradši vzpomínám na naše malé "spolky". Ať už to je Divadlo bez problému, se kterým jsme hráli hry mistra Cimrmana. Sbor, který byl lepší, než paní učitelka Pavlová čekala, ale horší, než chtěla. Nebo nezapomenutelný CRACK, který dodnes vytváří něco neskutečně krásného a pozitivního. Jde proti pravidlu "škola=vězení" a dělá z toho malého gymnázia uprostřed města "školu plnou slunce".
Je také krásné kolik kontaktů si můžete vytvořit ve škole. Nemyslím jen spolužáky, ale i učitele. Je spousta učitelů, se kterými jsem v kontaktu dodnes a je nádherný pocit, když se vracíte do své staré školy pro "zašantročené" maturitní vysvědčení a vaše třídní učitelka za vámi s radostí běží, aby se s vámi pozdravila a poptala se, co je nového.
 

Barbora Hájková

Barbora Hájková

Absolvovala v roce 2019, studuje obor biotechnologie a genové inženýrství

Na období na gymnáziu vzpomínám velmi ráda. Měli jsme moc fajn třídu. A také učitele, kteří mi toho hodně dali. Byla jsem na CGNŘ zkrátka maximálně spokojená.

Alexandr Zarivnij

Alexandr Zarivnij

Absolvoval v roce 2019, studuje všeobecné lékařství na Univerzitě Palackého

Studium na CGNŘ mi dalo především svobodu v mé kreativitě a podporu v rozvíjení mých zájmů. Dostal jsem spoustu času pro sebe a musel jsem přijmout zodpovědnost sám za sebe, což je tak i teď na vysoké škole. Především rád vzpomínám i na až rodinnou atmosféru a vztahy, o kterých střední má být.