Dobrovolnictví má mnoho podob

Přidejte se k našemu dobrovolnickému klubu

Dobrovolnictví má mnoho podob: můžete pomoci vytvářet něco prospěšného či inovativního, zapojit se do pozitivních změn. 

Jako dobrovolníci můžete nabídnout svou pomoc těm, kteří to skutečně potřebují, buď přímo, či nepřímo: můžete pomáhat třeba tím, že budete docházet za opuštěným seniorem, nebo tím, že neziskové organizaci pomůžete vytvořit funkční web či spravovat sociální sítě... Můžete se zapojit do pravidelných, opakovaných činností, nebo pomáhat jen jednorázově, když je opravdu potřeba. Záleží jenom na vás, kolik budete mít času a energie, jaký projekt vás zaujme.

Dobrovolnictvím pomáháte zlepšovat svět kolem sebe, ale určitě získáváte vždy i něco vy: díky dobrovolnictví můžete poznávat lidi i svět z jiného úhlu pohledu, rozvíjet své schopnosti a čerpat zkušenosti, které budete moci využít i později - třeba v rámci své budoucí profese. A taky se dobře bavit, mít radost a žít smysluplný čas.

Abychom vám usnadnily orientaci, založily jsme v Teamsech nový tým, kde vám budeme předkládat nejrůznější nabídky a kde můžete zveřejňovat i vy sami své tipy. Snad se vám mezi nimi podaří objevit aktivitu, která bude přesně pro vás.

Hana Šmirková & Lucie Pokorná

Dobročinná sbírka Zasukovaná tkanička
Dobročinná sbírka Zasukovaná tkanička
Studenti z projektu Babičkové navštěvují pravidelně opuštěné seniory
Studenti z projektu Babičkové navštěvují pravidelně opuštěné seniory

Výsledky přijímacího řízení....

....jsou zveřejněny