Předávání maturitních vysvědčení

Vzpomínky ze slavnosti

Ve středu 5. 6. jsme se rozloučili s maturanty, a to ve skvostných prostorách Arcibiskupského paláce v Olomouci. 

Ceremonií nás opět provázel J. Moláček. Proslovy přednesla paní ředitelka, spirituál školy a třídní učitelé T. Němec (4.A) a P. Padrtová (4.B). Své studium i vyhlídky do budoucna zhodnotili ve svých projevech také zástupci studentů - M. Dostálek (4.A) a A. Orálková (4.B). Slavnostní akt hudebně doprovázel školní sbor pod vedením V. Rajtr Pavlové a završilo jej požehnání otce Metoděje.

Všem našim čerstvým absolventům a absolventkám přejeme vše dobré; energii, sílu a dostatek moudrosti i odvahy na cesty k novým obzorům!

A brzy se za námi stavte na návštěvu, chceme vás totiž vidět!


Drazí maturanti, vážení hosté,

právě běží poslední minuty napínavého filmového trháku s názvem „Střední škola".

Aby mohl vzniknout opravdu dobrý film, je třeba součinnosti a neustálé práce početného týmu lidí. A kdy jindy než teď je na místě všem poděkovat.

Žádná filmová hvězda se ale neobejde bez producentů, cateringu, kostymérů, psychologů, dobrých rádců a expertů v mnoha oblastech každodenního života. Děkujeme, milí rodiče a prarodiče, za to, že jste tu vždy byli a všechny tyto role zvládli na Oscara!

Rozhodně bychom se neobešli ani bez pevného, ale přátelského vedení naší hlavní režisérky a jejího asistenta… A bez práce a nadšení všech kolegyň a kolegů – tedy odborných poradců a průvodců v rozličných předmětech, kteří si mnohdy opravdu „mákli“, ale jsou stejně jako já hrdí na vaši práci a výkony.

Hlavními hvězdami tohoto bijáku jste ale vy, naše milé absolventky a absolventi. Překonali jste jako praví hrdinové mnohé nástrahy a léčky. Sám James Bond by vám mohl závidět. Někdy bylo třeba až kaskadérských kousků a nasazení všech sil – například při velmi náročné době covidové výuky. Ale jste tu, na konci své středoškolské cesty, a my všichni jsme na váš výkon opravdu hrdí.

A těšíme se… V dalších dílech budete stále víc a víc vy sami scénáristy, producenty a režiséry vlastní cesty životem.

Držím vám palce, ať má každý další díl vašeho života štávu!

- Pavla Padrtová, třídní učitelka 4.B


Vážení kolegové, rodiče a milí studenti,

dnes je pro nás všechny významný den. Den, kdy se loučíme s další skupinou studentů, kteří úspěšně zakončili své osmileté či čtyřleté studium na našem gymnáziu.

Když jsme vás před lety vítali jako malé děti, či již studenty, byli jste plní očekávání a nejistoty. Během těchto let jste se naučili mnoho nejen

o světě kolem vás, ale i o sobě samých. Prošli jste si různými strastmi a radostmi, ale vždy jste to zvládli díky podpoře svých učitelů, rodičů

a přátel. Naši učitelé vás učili nejen různé předměty, ale také vás vedli k tomu, abyste byli zodpovědní, kriticky mysleli a respektovali ostatní. Byli vám příkladem v trpělivosti, vytrvalosti a oddanosti.

Nyní stojíte na prahu nové etapy vašeho života. Čekají vás nové výzvy a příležitosti. Mějte na paměti, že to, co jste se zde naučili, vás provází dál. Nezapomínejte na hodnoty, které vám byly vštěpovány, a pokračujte v hledání poznání a osobního růstu.

Přeji vám všem hodně štěstí a úspěchů na vaší další cestě. Ať jsou vaše sny naplněny a vaše úsilí odměněno!

Děkuji

- Tomáš Němec, třídní učitel 4.A 


foto (c) Jan Bareš (4.D)Přejeme vám krásné prázdniny

Přejeme vám krásné prázdniny

Úřední hodiny sekretariátu jsou každou středu od 9:00 do 12:00. Pouze v týdnu od 29. 7. do 2. 8. bude provoz školy zcela přerušen. Těšíme se na vás opět 2. září.