Soňa Lachová je pedagogem roku Olomouckého kraje

Ocenění převzala z rukou hejtmana Josefa Suchánka

Soňa Lachová se mnoho let umisťuje na první příčce v hodnocení pedagogů žáky gymnázia, dominuje zde zcela neotřesitelně, je to vlastně dlouhodobý „Zlatý Amos“.

I když ani v případě hodnocení žáků se nejedná pouze o hodnocení popularity, dokladů o kvalitě vzdělávacího procesu vedeného Soňou Lachovou bychom mohli najít celou řadu. Posledním z nich bylo to, že dokázala za 2 roky (!) k maturitě z českého jazyka úspěšně připravit původem kanadského žáka, který měl při nástupu na naši školu problém se česky vůbec domluvit.

Obrovská důvěra žáků v Soňu Lachovou se projevila i tím, že jimi i kolegy byla zvolena do pozice školního ombudsmana, kterou již několik let vykonává a s citem řeší problémy žáků i pedagogů.

Přátelský vztah mezi Soňou Lachovou a jejími žáky natolik vřelý, že se na ni i po letech obrací se žádostí o radu v profesním i soukromém životě a mnohdy zůstávají skutečnými přáteli.

Soňa Lachová není rozhodně konzervativním pedagogem a ráda zkouší nové věci, do výuky tedy rovněž zapojuje i moderní technologie, což gymnázium dlouhodobě akcentuje a v posledním roce tedy bez problémů dokázala převést svůj pedagogický um i do virtuálního prostředí.

Gratulujeme a jsme velmi rádi, že máme na naší škole tak skvělé učitele.

Soňa Lachová je pedagog roku
Soňa Lachová je pedagog roku
Jan Amos by měl radost
Jan Amos by měl radost
Přejeme vám krásné prázdniny

Přejeme vám krásné prázdniny

Úřední hodiny sekretariátu jsou každou středu od 9:00 do 12:00. Těšíme se na vás opět 1. září.