Středoškolský florbalový turnaj

Byl to poctivý boj

Dne 3. 3. 2022 se naše škola zúčastnila florbalového turnaje, konkrétně kategorie: kluci – střední školy. Turnaj se uskutečnil v tělocvičně gymnázia Čajkovského v celkovém počtu 6 družstev.

Naším prvním soupeřem ve tříčlenné skupině byl domácí výběr. V zápase jsme tahali často, jak se říká, za kratší konec, ale díky výkonu brankáře Ďurajky a disciplinovanosti týmu jsme prohráli s favoritem skupiny pouze 1:3. Naši jedinou branku vstřelil po nádherné individuální akci Dušan Soušek.

Po prvním zápase bylo vidět odhodlání našich kluků postoupit ze skupiny. Ve druhém zápase, který byl zároveň bojem o druhou postupovou pozici ve skupině, jsme změřili síly se studenty z  Moravské střední školy. Zde byla dominantní především naše nově složená první formace v podobě: Ryšavý – Pražan – Majer. Richard Pražan z pozice centra vsítil dvě branky. Díky velmi dobře takticky zvládnutému závěru, kde se projevily zkušenosti kapitána Dudy, jsme uhráli remízu 2:2 a postoupili do semifinále.

V semifinále jsme nastoupili proti favoritu celého turnaje VOŠ a SPŠE Olomouc. Tým protihráče byl složen převážně z kluků, kteří se již delší dobu věnují florbalu i ve svém volném čase. Soupeř byl více aktivní již od první minuty zápasu. Nutno podotknout, že naši kluci ukázali bojovného ducha a do poslední vteřiny se snažili vstřelit alespoň čestný gól. Nejblíže k němu měli Ryšavý a Weise, ale v rozhodující chvíli je zklamala koncovka. Porážka 0:6 vypadá jednoznačně, avšak nutno podotknout, že jsme herně byli vyrovnaným soupeřem. Rozhodující byla kvalita zakončení útočných akcí.

Turnaj hodnotím velice kladně. Naši hráči dodržovali základní pokyny a pravidla, která jsme si řekli před každým zápasem. Velice se mi líbilo nasazení a fair play našich hráčů. Výsledkem je 0 na kontě trestných minut za všechny zápasy! Chtěl bych ještě jednou poděkovat za vzornou reprezentaci našich kluků a již nyní se těším na další úspěšné turnaje. 

Václav Laščák


Sestava

Brankář: P. Ďurajka

Obrany: L. Duda – D. Soušek

                M. Tichý M – O. Stejskal

Útoky: M. Ryšavý – R. Pražan – A. Majer

             J. Weise – D. Tichý – V. Matějíček / T. Horák

Vedoucí motivátor a trenér: Václav Laščák 

_
_