Stříbrná hra

V okresním kole středoškolského basketbalu jsme získali 2. místo

Dne 10. 11. 2021 se naši studenti zúčastnili basketbalového turnaje, který se konal v budově Slovanského gymnázia. Turnaje se zúčastnila 4 největší olomoucká gymnázia. Hrací čas byl stanoven na 2 x 8 minut hrubého času - podle klasických pravidel: basketbal 5 na 5.

Jako první nás čekal zápas s domácím Slovanem. Vyrovnaný první poločas skončil v neprospěch našich studentů 7:9. Bohužel ve druhém poločase jsme dali více sil do útoku, soupeř tak využil mezer v naší obraně a zvítězil celkem 15:22.

Před druhým zápasem jsme upravili taktiku, a to slavilo úspěch. Výběr Gymnázia Hejčín jsme přehráli po všech stránkách a v poločase jsme vedli již 16:4. Postupně jsme rotovali sestavou a dokráčeli k pohodlnému vítězství 25:12.

Třetím a posledním zápasem ve skupině bylo utkání proti Gymnáziu Čajkovského. Souboj o 2. místo ve skupině jsme začali opět velmi aktivně a v poločase jsme vedli 15:7. Zlepšená hra v obraně (zjevná již od 2. zápasu) slavila svůj úspěch. V závěru jsme soupeře nechali snížit na rozdíl 4 bodů, ale znovu jsme si vítězství již nenechali vzít a vyhráli 22:18.

Celkově jsme tak obsadili v turnaji 2. místo!

Po individuální i týmové stránce se nám turnaj velmi povedl. Chtěl bych vyzdvihnout především týmovou hru a stoprocentní plnění individuálních rolí v týmu. Vysoká postava a doskoky Petra Klegy, obranná práce hráčů Daniela Fegyverese a Davida Žurka, vytrvalost a stálý úsměv Jirky Novotného a tahounů týmu kapitána Kryštofa Navrátila a Matyáše Kality nejen mně vytvořily den zase o něco hezčí. Souhra posledních jmenovaných byla ukázkou moderního basketbalu. Matyáš Kalita se stal díky týmovému výkonu nejlepším střelcem s celkem 31 body.

Nejen předvedená hra, ale hlavně úsilí a snaha našich kluků mě velmi potěšila. Jejich výkon na basketbalovém turnaji splnil nejvyšší měřítka.